Агентство нерухомості "Изумруд"
АналітикаГоловнеПолітика

Бізнес херсонських “слуг народу”: теплиці та кримінальна справа

Депутат Верховної Ради Олексій Ковальов та директор КП “Херсонтеплоенерго” Сергій Харченко ведуть спільний бізнес у Голій Пристані. Таку заяву зробив депутат Херсонської міськради минулого скликання Віталій Богданов журналістам “Народного контролю”. За його словами, це тепличне господарство, яке наразі активно будується. Ця ситуація зацікавила наших журналістів, які більш детально розібралися в спільному підприємстві двох “слуг народу”. Але розслідування бізнесу депутатів вивело на можливі факти привласнення коштів з бюджету Херсона. Подробиці далі.

ХАРЧЕНКО — ВИКОНАВЧИЙ ДИРЕКТОР

На фото це саме тепличне господарство, про яке заявив Віталій Богданов. Знаходиться воно в Голій Пристані, неподалік від місцевого сервісного центру МВС та державного елеватору, за межами самого міста. Загальна площа об’єкту складає майже 6 гектарів. Це землі державної власності, але знаходяться у постійному користуванні приватної компанії.

Ця компанія — ТОВ “Неонт ЛТД” зі статутним капіталом 15 млн гривень, який належить трьом мешканцям Херсонщини — Денису Дорофєєву (Гола Пристань), Миколі та Наталії Шнабським. Власником найбільшої частки та директором компанії є саме Дорофєєв. 

Судячи з даних аналітичної системи “Youcontrol” він входить до оточення нардепа Олексія Ковальова. Зокрема, Денис Дорофєєв наразі є власником ТОВ “Херсонагропродакшин”, яку заснував у 2017-му році пан Ковальов, але переписав у 2019-му після отримання мандату спочатку на активного члена голопристанської “Зе-команди” Олексія Кручину, що також є власником кількох підприємств з орбіти Ковальова.

Зрозумілий зв’язок між тепличним господарством та Олексієм Ковальовим, адже останній до депутатства офіційно займався сільським господарством, що не приховував. Наразі ж всі його підприємства переписані на родичів або бізнес-партнерів. Але постає питання, яким боком тут очільник КП “Херсонтеплоенерго” та депутат міськради від “Слуги народу” Сергій Харченко.

Відповідь на це криється в реєстрі Державної архітектурно-будівельної інспекції, де оприлюднено повідомлення про початок будівництва теплиць. Проектувальником та виконавцем робіт виступає ТОВ “Керуюча компанія “Альянс”, яка у Херсоні замінило підприємство-банкрута КП “Дніпровський”, директором якого був саме Харченко. 

За інформацією місцевих ЗМІ та власних джерел, заснувала “Альянс” працівниця “Дніпровського” Ганна Шкуренко. А фактичним власником керуючої компанії є пан Сергій Харченко. Простими словами, він їздить до Голої Пристані контролювати своїх підлеглих.

Не дарма Віталій Богданов назвав депутата виконавчим директором цього тепличного господарства, адже, за його словами, саме Харченко вирішував питання щодо підключення об’єктів до електроенергії та інші виробничі питання.

ВІД ТЕПЛИЦЬ ДО БЮДЖЕТУ ХЕРСОНА

В цій історії журналістів зацікавив інший співвласник ТОВ “Неонт ЛТД” — Микола Шнабський. У Херсоні дві його компанії до недавнього часу успішно проводили свою діяльність за рахунок бюджетних коштів, ремонтуючи зовнішнє освітлення (хоча в міськраді є КП “Херсонміськсвітло, яке мало б цим займатися), покрівлі, системи водопостачання та опалення, вкладаючи тротуарну плитку. Мова тут йде про ТОВ “КИВ Груп” та “Техноклінінг”. Співвласником останньої є мешканець Голої Пристані Юрій Трухан — родич Володимира Трухана, на якого переписані кілька компаній нардепа Ковальова.

Всі підряди обидві компанії отримували від Департаменту житлово-комунального господарства без проведення тендерів. Тобто, чиновники міськради укладали прямі договори, сума яких не перевищувала 1,5 млн гривень. Таким чином, протягом 2018-2019 років обидві компанії Миколи Шнабського отримали з міського бюджету 13,2 мільйона гривень. І все б нічого, якби у грудні 2019 року правоохоронні органи — поліція та СБУ не зацікавилися ремонтом плиткового покриття скверу Пушкіна та скверу Медиків, що у Херсоні, які проводили саме “Техноклінінг” та “КИВ Груп” відповідно.

Вартість цих робіт загалом склала більше 2 млн гривень, з яких, за даними слідства, близько 1,2 млн гривень були просто вкрадені.

Як зазначено в судовій ухвалі, вартість ремонту від компаній Шнабського склала 2000 гривень за квадратний метр, в той час коли середня вартість аналогічних робіт складала лише 500 гривень. Лише тут бюджет Херсона втратив близько 500 тисяч гривень. Ще майже 700 тисяч були “відмиті” внаслідок завищення вартості матеріалів, які використовувалися для проведення робіт.

«Як вбачається з матеріалів УСБУ в Херсонській області вказані суб`єкти господарювання, шляхом внесення недостовірних відомостей до актів виконаних робіт (значно завищуючи вартість придбаних матеріалів сумнівного походження, об`єми виконаних робіт, послуг) отримали від Департаменту ЖКГ бюджетні кошти, частину яких в подальшому, шляхом проведення безтоварних господарських операцій, обготівковували через фізичних осіб-підприємців з ознаками фіктивності та можливо обернули на свою користь та посадових осіб Департаменту ЖКГ», — вказано в судовій ухвалі по даному провадженню.

І коли ми вже знаємо про зв’язки Шнабського, не виключено, що серед щасливчиків, які отримали “відмиті” з бюджету Херсона кошти, є й Олексій Ковальов та Сергій Харченко. Невідомо, чи відкрито досі вказане кримінальне провадження. Але, судячи з реєстру судових рішень, де містяться лише три ухвали від 19 березня минулого 2020 року, слідство загальмувало. Чи причетні до цього депутатські мандати, залишається питанням.

джерело

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM та Google News
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Теги

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!