Агентство нерухомості "Изумруд"
АналітикаГоловнеГрошіОбластьПолітика

Бізнес нардепа: як “слуга народу” Ковальов будував власну латифундію

В першій частині розслідування ми розповіли про те, скільки землі мають у власності компанії голопристанського “слуги народу” Олексія Ковальова. А це майже 3500 гектарів! Далі ми розповімо, хто та як допоміг ці землі отримати на прикладі лише кількох компаній.

Компанії з орбіти нардепа Олексія Ковальова, як ви вже знаєте, мають дуже багато землі. Але як вони її отримали? Дуже просто! Все вирішують зв’язки — як у Голій Пристані, так і Херсоні. Зокрема, це Держгеокадастр, корупцію в якій, він сам же нещодавно викривав. Але про це згодом.

Читайте також: Мама любить землю: “слуга народу” Ковальов за час депутатської каденції став найбільшим латифундистом Голопристанщини

Сам собі землевпорядник

296 гектарів у власності має компанія ТОВ “Фондс-Зем”, яка належить матері нардепа Наталії Ковальовій. Переходить земля у власність родини народного обранця так званими “партіями”. Тобто, десятками гектарів в один день. Це чітко видно з реєстрів Держгеокадастру. Подібна ситуація й у фермерському господарстві “Макондо” та ПП “ДК-Агро”.

Судячи з того ж реєстру, інженерами-землевпорядниками виступають особи та компанії з орбіти нардепа Олексія Ковальова. А саме — ТОВ “Альянс”, ПП “Аркада-Югстрой” та ПП “Землепроект”. Більше того, у виділені у власність ділянок для ФГ “Макондо” у березні-червні 2019 року приймав участь сам Олексій Ковальов, про що каже реєстр.

Для довідки, ПП “Аркада-Югсрой” — це та компанія, в якій Олексій Ковальов був директором та бенефіціаром. А ПП “Землепроект” з нинішнім нардепом пов’язують деякі особистості. Наприклад, Андрій Погорільський, який надалі займав посади в інших фірмах родини Ковальових. ТОВ “Альянс” пов’язана з оточенням народного обранця через деяких осіб. Для прикладу, через депутата Херсонської міськради та вже колишнього директора КП “Херсонтеплоенерго” Сергія Харченко, який є фактичним власником цієї фірми. Саме ця фірма фігурує в іншому журналістському розслідуванні щодо спільного бізнесу вказаних “слуг народу” — тепличного господарства, яке будуть два депутати у Голій Пристані.

Схеми та “дружба” з геокадастром

У відкритих реєстрах інформації про те, на яких підставах компанії родини народного депутата Олексія Ковальова отримали ці ділянки, немає жодної. Ба більше, там ви зараз не зможете завантажити будь-який наказ Держгеокадастру в Херсонській області. І почалась така “відкритість та діджиталізація” саме після того, як Ковальов почав публічно казати про корупцію у відомстві. Збіг чи спрямована акція проти відкритості? Скоріше друге! Адже наразі згадане ТОВ “Альянс” має отримати кілька земельних ділянок від херсонського Держгеокадастру, з попереднім керівником якого Ковальов відкрито боровся.

Але ми знайшли інсайдера, який вирішив поділитися деякою інформацією, але вирішив залишитися анонімом. За його словами, питання щодо виділення ділянок вирішував сам Олексій Ковальов, який мав і досі має гарні зв’язки у Держгеокадастрі Голої Пристані та області.

Всі документи нам возив сам Олексій. Його всі бачили. Він напряму заходив до начальника. Про що саме там в кабінеті йшла мова, я не знаю. Але, скоріше за все, ділянки спочатку оформлювалися на підставних осіб, а потім вже йшли по компаніям. Тим паче, що записи по десяткам гектарів вносилися в один день”, – каже інсайдер.

За інформацією джерела, схема отримання ділянок більш ніж проста — по два гектари оформлювалися на підставних осіб, у яких вони викупалися буквально за копійки. Далі ці ділянки об’єднувалися в один кадастровий номер та передавалися у власність компаній Ковальова. І все це, звичайно, завдяки зв’язкам. Зокрема, в місцевому та обласному управліннях Держгеокадастру.

Але така “дружба” з керівництвом обласного Держгеокадастру у Ковальова була не завжди. В наступній серії ми розповімо про стосунки Ковальова з незручними начальниками відомства, які заважали нардепу з “латифундистськими” схемами. Далі буде.

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM та Google News
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!