АналітикаКримінал

Державну податкову службу може очолити відомий херсонський корупціонер

Уряд України розпочав проведення конкурсу на посаду очільника Державної податкової служби. За інформацією наших джерел в Кабінеті міністрів, на це крісло претендує відомий у Херсоні своїми корупційними діяннями податківець Дмитро Сосинович — перший заступник начальника податкової Херсонщини.

В мережі Інтернет не важко знайти відомості про “досягнення” Сосиновича — створення фіктивних компаній, схеми по заниження експортного мита, підробка документів тощо. І це лише мала частина корупційної біографії чиновника. За даними порталу “Антикор”, Дмитро Сосинович очолює групу лояльних до нього податківців та співробітників інших правоохоронних органів, яка налагодила систему отримання “відкату” від компаній, які експортують зернові культури.

У 2018-2019 роках через фіктивні фірми Сосиновича та його оточення було незаконно вивезено закордон сільгосппродукцію, яка закупалася на території України за готівку. В результаті оборудки, так звані “експортери” не сплачували до бюджету податки на прибуток. Після вдалої операції компанії були переписані на інших підставних осіб.

“Наприклад, в 2018 році одними з таких СГД були: ТОВ “Меганат” (41736387); ТОВ “Смарагдовий Світ” (42303266) та ТОВ “Єкспотов” (41984015)”, – повідомляє “Антикор”.

Цими фірмами у 2018 році було “експортовано” продукції на суму понад 250 мільйонів гривень. Держава ж недоотримала близько 50 млн гривень податків. Сам Сосинович отримав чистого прибутку 2 млн гривень. У 2019-му масштаби “експортної афери” розширилися. У змові з представниками ще декількох угрупувань, що є “спеціалістами” з уникнення сплати податків, з якими реєструє ще два десятки фіктивних компаній, які займаються експортом зернових через Херсонський морський торговельний порт.

Загальна вартість товарів, які були переправлені закордон, склала більше 4 мільярдів гривень, а бюджет недоотримав близько 1 млрд гривень податків. А Дмитро Сосинович збагатився вже на 12 мільйонів. Окрім створення фіктивних компаній, роль податківця в схемі “експорту” в створенні таких умов, щоб цими фірмами не зацікавилися його колеги по податковій службі та інші правоохоронці. І це в нього вдалося!

на фото: Вадим Сосинович

Не обійшлося без “кришування” схеми від Служби безпеки України. Зокрема, прикриттям діяльності “експортерів” взяв на себе брат Дмитра Сосиновича — високопоставлений співробітник спецслужби Вадим Сосинович, який отримав псевдонім “Берія” за візуальну схожість. В різні часи він займав посади в головному управлінні “К”, помічником заступника та першого заступника голови СБУ. Вадима Сосиновича пов’язують з такими людьми, як Василь Грицак, Валерій Хорошковський, Валентин Наливайченко, Ілля Павлюк та іншими відомими українцям політиками, чиновниками та бізнесменами.

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!