ГоловнеНовиниОбласть

Директор “Асканії-Нова” звинувачує Держпродспоживслужбу в лобіюванні інтересів аграріїв

Директор “Асканії-Нова” Віктор Гавриленко розповів про загибель “червонокнижних” птахів у заповіднику та Держпродспоживслужбу, яка у цій ситуації лобіює інтереси аграріїв, передає УНН.

“Ми раз у раз говоримо перевіряючим, що немає потреби топтатися по заповіднику і раз у раз брати проби кормів для тварин зоопарку чи воду зі ставків зоопарку і Великого Чапелського поду, шукаючи причину всередині заповідника, а не ззовні! Це вкрай складне питання, бо його гальмуватиме аграрне лобі України. І цим питанням, чомусь, найбільше переймається Держпродспоживслужба, явно, також лобіюючи інтереси аграріїв”, — сказав він.

Гавриленко продовжив, що перший заступник голови Держпродспоживслужби Владислав Седик неодноразово нагадував “Асканії-Нова”, що “аграрії працюють у правовому полі”.

“Україна має “криве законодавство в частині застосування пестицидів“, тому задля захисту фауни заповідника необхідно впроваджувати хоча б термінові заборони”, — прокоментував директор заповідника.

Гавриленко пояснив, що буферна зона шириною 1-1,5 км на території біосферного заповідника діє, згідно з вимогами ЮНЕСКО, а далі йде зона антропогенних ландшафтів з максимальною шириною в окремих місцях до двох кілометрів.

Водночас добова взаємодія птахів, що зупиняються у заповіднику під час міграцій, з навколишніми територіями сягає 40-45 км. Отже, вузька буферна зона не здатна убезпечити птахів від споживання отруєного зерна на навколишніх полях.

З початку року на півдні України неодноразово фіксувалися випадки масової загибелі птиці. Держпродспоживслужба видавала рекомендації, збирала круглі столи.

Нагадаємо, на засіданні Херсонської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийнято рішення починаючи з 18 березня призупинити на три тижні (період сезонної міграції птахів) застосування в 40 кілометровій зоні прилеглій до «Асканія-Нова» пестицидів групи родентициди, а також препаратів на основі бродифакуму, що використовуються для боротьби з гризунами. При цьому аграрії мають прибрати протруєне зерно з полів.

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!