АналітикаХерсон

Директор збиткового “Херсонтеплоенерго” заводить комунальне підприємство в кредитну кабалу

На останній сесії Херсонської міськради депутати дали дозвіл директору КП “Херсонтеплоенерго” Сергію Харченко на отримання чергового кредиту від “Укргазбанку”.

Сума кредитної лінії 10 млн гривень, вказано у рішенні міськради. Ці кошти підуть на погашення боргів по зарплаті працівникам комунального підприємства. Заставою перед банком стали адмінбудівля і споруди “Херсонтеплоенерго” по Острівському шосе.

Чим обумовлена сума в 10 млн гривень, невідомо. Та аж ніяк не сходиться з офіційною інформацією про заборгованість “Херсонтеплоенерго” перед працівниками. Станом на 1 вересня ця цифра складає майже 5,2 млн гривень. Але це не найцікавіше!

Поки працівники комунального підприємства не отримують зарплату, його керівник Сергій Харченко зовсім не бідує, про що свідчить його декларація за минулий рік. На сайті міськради зазначено, що сума боргу “Херсонтеплоенерго” станом на 22 січня цього року складає більше 1,5 мільйона гривень. Натомість, сам Сергій Харченко регулярно отримує зарплату. Лише у 2019-му він отримав дохід у сумі 432 тисячі гривень.

скріншот з реєстру НАЗК

Цікаво, які відчуття має Сергій Харченко, отримуючи в рік майже півмільйона гривень, поки його підлеглі працюють в борг та забезпечують життєдіяльність половини Херсона?

Але повернімося до чергового кредиту “Херсонтеплоенерго”! Прийняття рішення про дозвіл на відкриття кредитної лінії забезпечила промерська більшість депутатів, яка не дослухалася до своїх колег, які виступили проти цієї ініціативи Харченко. А вони попереджали, що таким чином “Херсонтеплоенерго” може втратити майно. А враховуючи те, що комунальне підприємство наразі не може розрахуватися по кредитним зобов’язанням від Світового банку, ситуація з доведенням до банкротства є більш ніж реальною.

“Те що пропонується взяти кредит і це йде на закладення майна підприємства, ми не можемо на це піти. Там прописані дуже великі повноваження для директора підприємства. Він може переукладати договори на власний розсуд, він може перепідписувати їх. Це є дуже великий ризик. Ми можемо втратити майно і підприємство в цілому”, – заявив депутат Сергій Волошинов.

Додамо, що інші борги “Херсонтеплоенерго” за електроенергію та транспортування газу в сумі 10 млн гривень було перекрито коштом міського бюджету. Відповідні зміни до головного кошторису Херсона були прийняті на останній сесії міськради.

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!