НовиниОбласть

Херсонська область у лідерах по перешкоджанню журналістській діяльності

Запорізька, Одеська та Херсонська області – серед регіонів-лідерів в Україні по кількості кримінальних проваджень, порушених за фактами перешкоджання журналістській діяльності. Про це повідомляє Depo.Херсон з посиланням на прес-службу МВС України.

Запорізька область – на другій позиції  у цьому антирейтингу, Одеська – на третій, Херсонська – на четвертій.

Протягом першого кварталу 2021 року розпочаті досудові розслідування за 48 кримінальними правопорушеннями, пов’язаними з перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів, з яких за ст. 171 КК України – 37, за ст. 345-1 КК України – 11.

Лідер за кількістю проваджень – Харківська область, де порушені сім справ. У Запорізькій області та у Києві – по п’ять, у Закарпатській та Одеській областях – по чотири, у Донецькій, Львівській та Херсонській – по три, у Полтавській, Хмельницькій та Чернігівській – по два, у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Черкаській областях та ГУ Нацполіції в АР Крим – по одній справі. В Одеській області дві справи передані до суду.

Сьогодні, 3 травня, відзначається Всесвітній день свободи преси. Він відзначається, починаючи з 1993 року, з ініціативи Генеральної конференції ЮНЕСКО за підтримки Генеральної Асамблеї ООН. Саме 3 травня 1991 року в столиці Намібії була підписана “Віндхукська декларація”, у якій містився заклик до урядів держав усього світу забезпечити свободу преси та її демократичний характер.

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!