Політика

Херсонські “Слуги народу” в Раді підтримали законопроект про всеукраїнський референдум

Херсонські “Слуги народу” в Раді підтримали законопроект про всеукраїнський референдум

Верховна Рада ухвалила Закон про народовладдя через всеукраїнський референдум. Свої голоси “за” віддали 255 депутатів. Це майже вся пропрезидентська “монобільшість”, окрім 20 нардепів, депутатська група “Довіра” та 9 позафракційних обранців. 58 народних депутатів проголосували проти проекту Закону.

Закон про референдум — одна з передвиборчих обіцянок Володимира Зеленського, про реалізацію якої він заявив вже після перемоги на президентських виборах. Однак команда Гаранта, незважаючи на “славетний” турборежим парламенту, спромоглася підготувати законопроект лише зараз, витративши більше року часу.

Як зазначили ЗМІ, Володимир Зеленський особисто просив свою фракцію “Слуга народу” підтримати проект Закону про народовладдя. Сама ж ініціатива викликала резонанс та обурення серед так званої опозиції.

Нардепи від “Європейської солідарності” виданню “BBC” заявили, що цей Закон несе загрозу національній безпеці України.

“Такі референдуми можуть загрожувати національній безпеці України, особливо в умовах захисту українських електронних систем, агресії з боку Російської Федерації”, – заявив депутат від “Європейської Солідарності” Володимир Ар’єв.

Інший депутат цієї партії Володимир В’ятрович вважає, що при електронному голосуванні неможливо перевірити, наскільки вільним є волевиявлення людини – можливо, когось змушуватимуть проголосувати саме так. Крім того, політик вважає, що це відкриває двері для можливості впливу на референдуми ззовні України, зокрема з Росії. У ряді країн, таких як Франція та Литва, через небезпеку закордонного впливу вирішили відмовитися від електронного голосування на референдумах.

Підтримали ініціативу про всеукраїнський референдум херсонські нардепи-мажоритарники від “Слуги народу” Олексій Ковальов, Павло Павліш, Вікторія Вагнер та Володимир Іванов.

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!