Агентство нерухомості "Изумруд"
ГоловнеНовиниПолітика

Херсонських чиновників очікує іспит з української мови

Сьогодні, 16 липня, в України розпочався новий етап впровадження норм мовного закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Вони почали діяти в сфері культури, розваг, книговидавництва, показу фільмів та телебачення.

Складати іспити на знання української мови будуть й чиновники різних рівнів. Про це в ефірі програми “Тема дня” Українського радіо повідомила заступниця директорки Регіонального центру з надання вторинної безоплатної правової допомоги у Херсонській області Олена Іпатенко.

«Людина, яка перебуває на державній службі або представляє державу, повинна володіти державною мовою. Але декого дуже лякає, що це – дуже складні іспити та скласти їх неможливо! Питання, на які необхідно відповісти, орієнтовані на те, щоб людина, яка обіймає посаду, мала змогу висловити думку українською мовою та писати, тобто не треба пригадувати всю шкільну програму, але говорити чистою українською мовою. По закінченні іспитів особі дають сертифікат, який і підтверджує рівень кваліфікації фахівця у знанні мови. Процедура схожа на ЗНО”, – каже Олена Іпатенко.

Іспит складається з двох частин: письмової та усної, що містять чотири блоки (тестові «Культура мови», «Читання», і практичні «Письмо», «Говоріння»). Структура іспиту буде схожою на міжнародний іспит з іноземної мови. Він розрахований на рівень С1 або С2 – найвищий за міжнародною шкалою.

За словами голови Національної комісії зі стандартів державної мови Орисі Демської, іспит повинні службовці всіх рангів, від міністрів до директорів шкіл і тих, хто починає працювати на певній посаді. Чинних держслужбовців норма закону не торкнеться, але у разі зміни посади із бажанням залишитися на державній службі — скласти іспит доведеться.

Як повідомляв раніше “Newtime Херсон”, Представник Уповноваженого із захисту державної мови Юрій Чигирин зафіксував порушення депутатами Херсонської міської ради закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної», про що ним було складено протокол. Порушниками виявилися депутати від “Опозиційної платформи — За життя” Михайло Опанащенко, Олена Мазур, Юрій Стельмашенко; Ілля Карамаліков від партії “Нам тут жити” та Ігор Пастух — позафракційний, але обирався до міськради від партії “Блок Володимира Сальдо”.

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM та Google News
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!