АналітикаХерсон

Херсонський мостоперехід: вкрадені 250 мільйонів гривень та додаткові дотації з державного бюджету

Херсонський мостоперехід — скандальний довгобуд, навколо якого будували свої передвиборчі кампанії місцеві політики, піарилися чиновники, нардепи й навіть Президент України Володимир Зеленський. Сьогодні об’єкт знову в центрі уваги. Саме тут відбулась перша прес-конференція т.в.о. голови Херсонської обладміністрації Сергія Козира, якого очільник держави призначив після звільнення Юрія Гусєва.

Шляхопровід не випадково було обрано для цього заходу, адже головним дорученням Зеленського Гусєву, а згодом й Козирю, є завершення будівництва до травня наступного року. Варто нагадати, що восени цього року з державного бюджету було виділено 300 млн гривень на продовження робіт на мостопереході, на яких вдало пропіарилися кандидат в мери Херсона від “Слуги народу” Юрій Кирилов та нардепи від провладної партії.

на фото: Сергій Козир

Як виявилося, 250 млн гривень, які були перераховані на рахунок головного підрядника “Укратоменергобуд” минулою владою зникли. Про це сьогодні заявив сам Сергій Козир. За його словами, наразі правоохоронці розслідують провадження, відкрите за даним фактом.

Вкрадені гроші та кримінальна справа

“По вкраденим 250 мільйонам гривень, всі дані знаходяться у центральній службі СБУ, в Києві. Це питання неодноразово підіймалося, та працівники СБУ ним займаються. Вплинути на це розслідування я нажаль не можу. Але наразі створена робоча група, до якої входять представники Поліції, СБУ, Прокуратури та інші. Кожен акт, який підрядник дає на підпис та оплату, перевіряється, щоб уникнути в подальшому запитань про розкрадання коштів”, – заявив Козир.

Але запитання, вочевидь, будуть, адже роботи продовжує проводити та сама фірма “Укратоменергобуд”, яка вже фігурує у відкритому кримінальному провадженні з середини 2018 року. За інформацією судових ухвал по даній справі, слідство встановило, що генпідрядник залучив в якості субпідрядника фірму ООО “Ростбуд Інвест”, що призвело до завищення вартості робіт на 461 тисячу гривень. А власником цієї фірми є на той час акціонер “Укратоменергобуд” Руслан Рудомина. Більше того, правоохоронці мали підозри щодо того, чи не оплатила обладміністрація під керівництвом Андрія Гордєєва роботи які були виконані протягом 2014-2015 років іншим генпідрядником, через що були призначені відповідні експертизи, результати яких невідомі.

Підставою для цієї версії стали свідчення заступника голови правління “Укратоменергобуд”. Окрім цього, він заявив, що посадовці компанії привласнили бюджетні кошти, які були отримані в результаті перемог на тендерах, не лише у Херсоні. За його словами, сума склала близько 558 мільйонів гривень. Саме така вартість всіх підписаних контрактів “Укратоменергобуду” станом на початок 2019 року.

Мостоперехід дорожчає

300 мільйонів гривень, які надійшли з державного бюджету, на будівництво мостопереходу — сума недостатня, зазначив Сергій Козир. За його словами, наразі вся сума неосвоєна, а залишок коштів перейде на наступний рік. Також у 2021 обладміністрація планує отримати ще до 400 млн гривень з бюджету України.

“Усі кошти будуть виділенні з державного бюджету. Такі великі грошові надходження необхідні для проведення експертиз, змін плану будівництва та впровадження нових технологій”– зазначив Козирь.

Таким чином, загальна вартість мостопереходу складе близько 1 мільярда гривень, враховуючи кошти, виділені попередньої владою. Ласий шматок бюджетних коштів для нечистих на руку херсонських чиновників. Тим більше, що останні намагалися розірвати договір з генпідрядником до місцевих виборів. Але зараз “Укратоменергобуд” та Херсонська ОДА, схоже, “домовилися”, судячи з дій в “унісон”.

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!