Блоги

Історія масок у житті

Ніколи не живіть одним днем.

З останньою статтею про недовіру владі виникло бажання просто повернутися в історію. Всі ми знаємо з відео Тік-Ток як маленькі китайські діти дуже ретельно ставляться до свого аксесуару – маска. Вони привчені так що якщо насильно зняти з них маску? Вони починають плакати та нервувати. Змалку вони привчені захищати свій організм від згубного впливу забрудненої атмосфери. Китайські діти та маска.

Коли не було у нас інтернету? Ми не в курсі були деякі країни просто не знімають масок через їх екологічну систему. Але приїжджаючи до нас у гості вони просто не вірять, що у нас можна ходити без масок. У минулі часи це було обов’язковим атрибутом через їх вулканічні викиди. А також у збільшенні виробничих потужностей. Дуже добре описано у статті, які країни чомусь носили маски, хустки та вуалі в різних азійських країнах.

Ми не повинні забувати такі факти як 9 липня 2020 року, коли димла у Китаї, забрав 50 тис. осіб країни. Яка ж коротка наша пам’ять. Ми забуваємо про такі ситуації та намагаємось аналізувати все одним днем. Високий рівень димли може стати причиною хронічної обструктивної хвороби легень, раку легень, інсульту та серцево-судинних захворювань. За оцінками, з 1 січня 2020-го забруднення повітря призвело до більш ніж 22 тисяч смертей у Пекіні та 27 тисяч — у Шанхаї.

Таке забруднення повітря призвело до економічних втрат, зазначають дослідники. За їхніми підрахунками, тільки збитки Пекіна і Шанхаю склали 23 мільярди доларів. Таку суму вони отримали, взявши за основу час відсутності на роботі через хворобу та втрачені через захворювання роки життя. За офіційними китайськими даними, концентрація дрібних небезпечних частинок у повітрі в першій половині року була вищою в Пекіні, ніж у Шанхаї. Водночас в останньому зареєстровані вищі показники вмісту двоокису сірки та двоокису азоту – двох інших основних компонентів смогу. Димла

Традиція носити маски виникла в Японії на початку XX століття, коли в результаті епідемії іспанки в 1918 померло від 20 до 40 мільйонів людей по всьому світу — більше, ніж у Першій світовій війні. Хвороба торкнулася й азійських країн, особливо Індію, де від іспанки померло 5% населення. Люди закривали обличчя шарфами, вуалями та масками, хоча це було й не дуже ефективним засобом захисту від хвороби.

Через чотири роки після епідемії іспанки, 1923 року, в Японії стався Великий землетрус Канто. Воно спровокувало пожежі, які знищили близько 600 тисяч будинків у самій населеній частині країни. Хмари попелу та диму не розсіювалися ще кілька тижнів після катастрофи. У Токіо та Йокогамі маски стали звичним аксесуаром для захисту від суспензії попелу. Друга глобальна епідемія грипу у 1934 році лише зміцнила любов японців до масок. Взимку їх носили постійно, в основному через традиційну японську ввічливість: ті, хто страждав на застуду, одягали маски, щоб не заразити здорових.

Отже, історія свідчить, що маски одягали не через вірус або будь-які епідемії. За великим рахунком їх носили люди там, де була підвищена забрудненість повітря. Про це можна багато і довго писати, піднімаючи всю історію. Але на це є гугл історичних архівів, які чітко і ясно пояснюють причину виникнення масок у повсякденному житті.

Це передмова, освіжити пам’ять. Далі буде….

джерела:
https://perito-burrito.com/posts/masks-in-asia
https://nv.ua/world/countries/smog-v-kitae-s-nachala-2020-goda-umerlo-bolee-49-tysyach-chelovek-poslednie-novosti-50099080.html
https://techno.nv.ua/popscience/smog-v-kitae-pochti-skryl-neboskreby-450961.html
https://zagranportal.ru/kitaj/zhizn-kitaj/smog-v-kitae.html

Сташенко Ірина 

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM та Google News
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!