АналітикаПолітика

Контрабанда на херсонській митниці під “дахом” СБУ та проросійський слід у справі Катерини Гандзюк

Віталій Булюк - бізнес-партер генерала СБУ Данила Доценко

Прізвище Булюк давно стало синонімом словосполучення “тотальна корупція” на Херсонщині. А тютюновий скандал, покривання контрабанди на митниці, рейдерство державного та комунального майна, тиск на журналістів та чисельні скандали не збивають його з керівних посад. Чому?

Все просто — Віталій Булюк має непоганий “дах” у правоохоронних органах. Не секрет, що заступник голови Херсонської облради є бізнес-партнером родини екс-головного військового прокурора України Анатолія Матіоса, має більш ніж дружні стосунки з керівництвом обласної прокуратури. Але найголовнішим “щитом” Булюка є Служба безпеки України.

Контрабанда на контролі Булюка та СБУ

Біографія цього професійного “держслужбовця” більш ніж колоритна. Чисельні кримінальні справи по контрабанді, хабарях, вимаганню, зловживанню владою. Цікаво, що жодне провадження проти Булюка не було передано до суду по причини “раптових” відмов свідками від свідчень, втрата доказів тощо. Зокрема на “полиці правоохоронців” опинилася справа про корупційну схему на контрабанді товарів, які перевозили через кордон з анексованим росіянами Кримом, яку відкрила херсонська поліція у березні 2015 року.

на фото: генерал-майор СБУ Данило Доценко

Слідчі встановили, що Віталій Булюк особисто вирішував кому давати дозвіл на “розмитнення” товарів через підконтрольні брокерські центри. По самим мінімальним оцінкам через діяльність “митників Булюка” держава недоотримала більше 250 мільйонів гривень. І це лише за певний короткий період. Сама ж схема працювала весь період правління Булюка на митниці. Частину коштів він передавав “нагору” — своєму куму, скандально відомому чиновнику часів Януковича Ігорю Калетнику, який наразі є радником так званого “губернатора” анексованого Криму Сергія “Гобліна” Аксьонова, та “своїй людині” в СБУ — Данилу Доценко та його оточенню, які і курировали контрабанду на Херсонщині.

Булюк – ворог №1 для Катерини Гандзюк

Слід Доценко та Булюка проглядається у справі Катерини Гандзюк, яку фабрикує куратор останньої Доценко, про що неодноразово казав Владислав Мангер та його адвокати. У матеріалах справи є свідчення такого собі Дмитра Диновского, який каже слідчому, що про організацію нападу Мангером, Рищуком та Гордєєвим він дізнався саме від Булюка. Той же публічно все заперечує, а слідчі СБУ на допитах Булюка про ці розмови взагалі нічого не питають, будуючи легенду “Гандзюк замовив Мангер – “Николаевич” на показах Диновського.

Про те, що “справа Гандзюк” має російський слід заявив відомий український журналіст Роман Реведжук. За його словами, важливу роль у цій справі відіграє син Булюка, який від імені кума Путіна Віктора Медведчука є неформальним куратором по херсонському регіону.

“Депутат від “нашкраю” Булюк, який очолював Херсонську митницю при Калєтніку, маючи що приховувати в історії вбивства Гандзюк, розпустив інтригу, що ніби то замовником вбивства являється група депутатів на чолі з тодішнім головою ОДА Андрієм Гордєєвим. Це дало Булюку можливість змістити з посади Гордєєва і добре вибити рейтинг з під ніг Порошенку. Сьогодні в порядку денному, залишилось вибити з колії Марину Чернишову, яка очолює фракцію БПП в Херсонській облраді і план захоплення області реалізовано. Що не маловажливо, в цій історії ще є присутній син Булюка, який від імені кума Путіна Медведчука, неформально посвячений куратором по Херсонському регіону», – пише Реведжук.

Але, судячи з усього, Служба безпеки своїх в руки правосуддя не здає.

Тоді стає зрозумілим, чому Булюк проходить по справі Гандзюк лише свідком. Хоч сама Катерина Гандзюк називала слідчим СБУ прізвище Булюка, як можливого замовника нападу, бо вважала його своїм ворогом №1. В екс-очільнику митниці області та нині заступнику голови облради вона бачила велику загрозу реваншу “русского мира”. В особистих бесідах Гандзюк неодноразово заявляла про те, що Віталій Булюк є центром сепаратизму та “сірим кардиналом” багатьох процесів в Херсонській області.

І поки громадськість питає “Хто замовив Гандзюк?”, заступник голови Херсонської облради продовжує творити “добрі справи” та активно готується до виборів, фінансуючи одразу декілька політичних сил в області. Але про це згодом.

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!