Політика

Кум Путіна Віктор Медведчук їздив до окупованого Криму разом із діючими працівниками поліції охорони

Троє діючих співробітників поліції охорони супроводжували проросійського народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя» Віктора Медведчука до анексованого Криму на початку серпня. Про це повідомляє видання “Слідство.Info”, посилаючись на інформацію від кількох джерел у Службі безпеки України та Державній прикордонній службі України про те, що Медведчука охороняють співробітники київського Управління поліції охорони з фізичної безпеки.

Зокрема, це офіцери Сергій Засенко, Владислав Галішин та Григорій Чалий. Також журналісти змогли ознайомитися з документами, які це підтверджують. Раніше те, що Медведчука супроводжували до Криму троє поліцейських, зазначав блогер Сергій Іванов.

За наявною інформацією, Медведчук в’їхав до окупованого Криму на автомобілі Mercedes Vito 2 серпня о 14:30 через контрольний пункт в’їзду-виїзду «Каланчак». Разом із Медведчуком у автомобілі перебували співробітники поліції Григорій Чалий і Владислав Галішин. Інший поліцейський, Сергій Засенко, прибув до окупованого Криму трохи раніше. Він пройшов пішки до КПВВ «Каланчак» 30 липня о 16:34. Офіційно ці троє поліцейських за кілька днів до поїздки нібито пішли у відпустку.

Поліцейські Владислав Галішин і Григорій Чалий також працюють помічниками депутата Медведчука на громадських засадах. Цю інформацію вказано на офіційному сайті Верховної Ради України.

Впродовж усього серпня журналісти намагалися зв’язатися з поліцейськими, але їхні телефони були поза зоною досяжності. Поліцейський охоронець Сергій Засенко відповів на телефонний дзвінок вже у вересні, коли Медведчук повернувся до Києва.

«Я не буду на ваші провокативні питання відповідати, ви щось плутаєте», — сказав поліцейський і завершив розмову.

Зараз правоохоронці перевіряють версію, що керівництво вищезгаданих поліцейських підробило їхні рапорти про відпустки заднім числом, коли інформація про поїздку Медведчука до Криму набула розголосу.

Керівництво партії ОПЗЖ проігнорувало запит від «Слідства.Інфо» щодо поїздки Медведчука до Криму разом із поліцейськими. Прессекретар політика Олег Бабанін також уникнув відповіді на питання щодо того, чому поліцейські супроводжували депутата до анексованого півострова.

Департамент поліції охорони у відповідь на інформаційний запит повідомив, що зараз проводиться службове розслідування щодо ймовірної поїздки поліцейських Засенка, Галішина й Чалого разом із Медведчуком до окупованого Криму. Водночас там уточнили, що наразі співробітники Національної поліції можуть вільно їздити на окуповані території, оскільки ніяких заборон чи обмежень не існує.

Не вдалося журналістам отримати інформації про те, на якій підставі співробітники поліції охороняють Віктора Медведчука: це платна послуга чи охорону йому надала держава. В департаменті комунікацій МВС нам повідомили, що існує поширена практика, коли політики й бізнесмени оплачують послуги охорони. Але як було у випадку Медведчука — невідомо, оскільки ця інформація є конфіденційною.

Варто додато, що поїздка Медведчука до Криму відбулась одночасно з візитом голови держави-агресора Володимира Путіна на окупований півострів. Чи зустрічалися Путін та Медведчук, невідомо.

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!