ГоловнеГрошіНовиниПолітикаХерсон

На Херсонщині чиновники ОДА та облради витратят більше 3 млн гривень на власний піар

Інститут масової інформації провів дослідження у 20 регіонах України: скільки планують витратити з обласних і міських бюджетів на висвітлення діяльності місцевої влади у 2021 році. Про це повідомляє видання “Новий день”. 

Найбільше грошей на свій піар планують витратити з обласних і міських бюджетів Сум, Маріуполя, Херсона і Полтави.

Дослідження проведено на основі інформації, отриманої через запити регіональних представників ІМІ, аналіз цільових бюджетних програм, а також проведених тендерів (конкурсів) та інших даних, отриманих з відкритих джерел.

Хто витрачає найбільше

У Сумах з обласного і міського бюджетів на висвітлення діяльності влади у 2021 році планують виділити 4,6 млн. грн.

У Маріуполі – 3,65 млн. грн., Херсоні – 3,26 млн., Полтаві – 3 млн. грн.

Хто витрачає найменше

З обласних та міських бюджетів Львова планують витратити 199,8 тис. грн. З обласних та міських бюджетів Черкас – 99,4 тис. грн.

Найбільше витрат на висвітлення діяльності ОДА заплановано в Херсоні (голова ОДА Сергій Козир) – 2,8 млн. грн. (спільні витрати на висвітлення діяльності для ОДА та обласної ради), Полтаві (1,858 млн. грн.) і Чернігові (848 тис. грн.).

Водночас, найбільше витрат з обласного бюджету на висвітлення діяльності обласних рад також припадає на Херсон – 2,8 млн. грн. (спільні витрати на висвітлення діяльності для ОДА та обласної ради), Дніпро (2 млн. грн.) та Одесу (1,997 млн. грн.). Не заплановано таких витрат у Донецькому регіоні (неокупованій частині).

Лідерами з витрат на висвітлення діяльності міських рад стали міські бюджети Маріуполя – 3,65 млн. грн., Сум (3,56 млн. грн.) і Кропивницького (2,481 млн. грн.). Міський бюджет Херсона передбачає для цього 459,6 тис. грн. Не передбачено таких витрат у міському бюджеті Львова.

Юридичне роз’яснення 

Кошти з місцевих бюджетів, призначені на висвітлення діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, мають витрачатися на чітко визначені законом речі.

Поздоровлення з 8 березня, інтерв’ю про хобі мера чи його родину, інша подібна інформація не відповідає вимогам законодавства про висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування, а отже використання коштів місцевого бюджету на розміщення банерів із привітанням з 8 березня є нецільовим використанням бюджетних коштів. Натомість ці кошти мають витрачатися, наприклад, на забезпечення висвітлення сесій міськради навіть в умовах карантину – або за допомогою належного обладнання приміщення для дотримання карантинних вимог, або через створення технічної бази для відеоконференцій тощо.

Зокрема, за Законом України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», висвітленням діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні є одержання, збирання, створення, поширення, використання і зберігання інформації про діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування, задоволення інформаційних потреб громадян, юридичних осіб про роботу цих органів. Інше використання коштів може бути визнане нецільовим використанням коштів, службовою недбалістю, перевищенням службових повноважень або корупційним діянням.

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!