НовиниОбласть

Новокаховські депутати ігнорують мовний закон

Частина місцевих депутатів у Новій Каховці вперто відмовляється виступати українською. Про це повідомляє видання “Новий день”. 

Відверту неповагу до державної мови продовжують демонструвати деякі депутати Новокаховської міськради. На останній її сесії 29 квітня на це звернув увагу депутат Анатолій Білий від “Нам тут жити!”, який запропонував привести у відповідність до Законів України чинний регламент міськради.

— Закони “Про засади державної мовної політики”, “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, “Про службу в органах місцевого самоврядування” та Конституція України зобов’язують депутатів місцевих рад у своїй діяльності використовувати виключно українську — державну — мову. Всупереч цьому регламент Новокаховської міськради дає право виступаючим на сесіях користуватися російською. Таку норму я вважаю неоднозначною, тому звернувся з депутатським запитом з проханням усунути порушення вимог Законів України та внести зміни до регламенту міськради, — пояснив Анатолій Білий.

Чи не найбільшу зневагу до української мови традиційно демонструє секретар Новокаховської міськради Дмитро Васильєв, який під час пленарних засідань сесій майже завжди розмовляє російською. Своє право використовувати іноземну мову він пояснює відповідною нормою регламенту міськради. І на це порушення закривають очі як постійна депутатська комісія з питань депутатської діяльності та етики, законності і правопорядку, так і народні обранці, які позиціонують себе українськими патріотами.

Крім Васильєва свою відверту зневагу до української демонструють й інші депутати міськради. Зокрема, російською вперто виступають Олександр Шевченко (“Слуга народу”), Тетяна Євсєєва (“Європейська солідарність”), Олександр Курдов (“Нам тут жити”).

Неправомірними назвала вимоги депутата Анатолія Білого його колега з “ЄС” Ірена Лепень. Однак не підтримали його запит лише обранці від “Опозиційної платформи — За життя” і “Слуги народу”.

Але чи захочуть в Новокаховській міськраді вносити “мовні” зміни до свого регламенту — стане відомо вже в найближчі місяці.

Неправомірним використання російської мови в роботі органів місцевого самоврядування називає мовний омбудсмен Тарас Кремінь. За його словами, відповідальним за дотримання мовного законодавства на пленарних засіданнях є головуючий — тобто, міський голова.

— Він має право попередити виступаючого, якщо він з числа депутатів, і нагадати норму закону і в тому числі попередити його про те, що він може забрати в нього слово. Сьогодні все в руках органів місцевої влади, які мають всі необхідні для того повноваження, — пояснив Тарас Кремінь.

Нагадаємо, що штрафи за недотримання мовних законів в Україні мають запровадити з липня 2022 року.

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!