ПолітикаХерсон

Новообраний очільник Херсона може оголосити кандидатури своїх заступників наступного тижня

Новообраний мер Херсона Ігор Колихаєв прийняв присягу на сьогоднішньому першому засіданні міськради. Багато хто очікував на цій сесії розгляд кадрових питань — призначення секретаря, складів депутатських комісій та заступників міського голови. Однак, судячи з заяви Колихаєва, наразі досі тривають кулуарні перемовини щодо розподілу посад.

Відзначимо, що в місцевих ЗМІ раніше з’явилася інформація, що на посаду секретаря міськради претендує Галина Лугова (партія “Нам тут жити”). Крім цього, планується зміни до регламенту органу місцевого самоврядування. Згідно з ними, вести пленарні засідання буде саме секретар міськради. Пов’язано це з банальним незнанням української мови самим Ігорем Колихаєвим, що підтвердили його сьогоднішні промови з трибуни.

Також була інформація про призначення секретарем міськради депутатки від “Блоку Володимира Сальдо” Ірини Ценкер, яка є головним монополістом на ринку харчування в школах. Чутки виглядали більш реальними на фоні утвореної коаліції в Суворовській райраді. В її склад увійшли депутати від партій “Нам тут жити”, “Опозиційної платформи — За життя” та вже згаданого “Блоку Володимира Сальдо”.

Відсутність на сьогоднішній сесії кадрових питань схвалив голова херсонського осередку виборців України Дементій Бєлий. За його словами, розгляд цих проектів рішень стало б порушенням законодавства.

“Депутати утрималися від першого порушення закону та не голосували за кадрові питання. Закон вимагає публікацію проектів рішення за десять робочих днів”, – прокоментував Дементій Бєлий.

Про кадрову політику журналістам заявив сам Ігор Колихаєв. Він зазначив, що в новій каденції не буде депутатів-комунальників (обранців, які обіймають керівні посади в комунальних підприємствах містах). Цю практику активно використовував попередник Колихаєва Володимир Миколаєнко, формуючи лояльну до себе більшість в сесійній залі. Більше того, міськраду очікує реорганізація.

“У нас не буде першого, другого чи третього заступника. Будуть просто заступники з повноваженнями, які необхідні для роботи”, – зауважив Колихаєв.

За словами новообраного міського голови, в його команді є консультанти з Вінниці та Львова. Останні є радниками Львівського міського голови Андрія Садового. Колихаєв також додав, що майбутніх чиновників перевірять на поліграфі, хоча ця процедура не регламентується чинним законодавством. Чи це популізм, покаже час. Але наразі в кулуарах обговорюється коаліція між депутатами міськради від “Слуги народу” та “Нам тут жити”, яка й буде формувати список кандидатів на посади.

Щоправда, об’єднання в Суворовській райраді, про яке ми згадали раніше, показує, що партія Колихаєва може швидко переметнутися до так званої “опозиції”, представники якої багато років грабували Херсон, займаючи крісла у високих кабінетах.

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!