Політика

Офіс Генпрокурора готує оголошення підозри заступнику голові облради Віталію Булюку

П’ять років без покарання залишається колишній очільник херсонської митниці та заступник голови облради Віталій Булюк. Мова йде про кримінальне провадження, яке було відкрито ще у 2015 році за статтею “Зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки”. Згодом до справи додалася стаття щодо службового підроблення. 

СХЕМИ БУЛЮКА В МИТНИЦІ

Про схеми Віталія Булюка на митниці свого часу писали регіональні та всеукраїнські ЗМІ. Зокрема, про “кришування” контрабандного переміщення товарів через державний кордон. Тоді керівництво митної служби лобіювало інтереси одного з підприємств шляхом заниження суми митної вартості товарів на 30-50%. Тоді було встановлено, що сума недоотриманих коштів митного збору склала більше 25 млн гривень.

Окрім того була створена мережа з 12 фіктивних підприємств – ТОВ «Сорум», ПГО «Автостоп-Довіра», ПП “Постачовочі», ТОВ «Фуд Трейд», ПП «Альпари», ТОВ «Топаз Плюс», ПП «Мир Семян», ПП «Гефест –Агро», ТОВ «Будпостач-Інвест», ПП «Укрвнешпромпостач-1», ТОВ «ДІДІ Трейдинг», ТОВ «Еліф Агро Трейд». Через схему, яку контролював особисто Булюк та його оточення, державний бюджет недоотримав більше 109 млн гривень. Всі ці кошти осідали в кишенях “люстрованого” очільника митниці та його спільників по корупційному бізнесу. Сама ж схема тут доволі проста — митники свідомо вносили до митних та податкових декларацій помилкові відомості щодо об’єму вантажів, вартості та найменувань.

Також правоохоронці встановили факти отримання підлеглими Булюка незаконних коштів в розмірі 2% від загальної вартості експортованих товарів під виглядом надання брокерських послуг. І це лише частина корупційних діянь, які очолював поки чинний заступник облради.

ЗВ’ЯЗКИ БУЛЮКА ТА ПОНОВЛЕННЯ РОЗСЛІДУВАННЯ

Що дало змогу Віталію Булюк уникати покарання всі ці роки та навіть спустити розслідування “на гальмах”, в той час коли слідство вже назбирало достатню доказову базу? Відповідь — родинні зв’язки та дружба з впливовими правоохоронцями. Не секрет, що Віталій Булюк є кумом біглого очільника митниці часів Януковича Ігоря Калетника, який за інформацією різних ЗМІ, незважаючи на втечу з країни, зумів зберегти вплив і під час каденції Порошенко.

Окремо варто зазначити вплив на херсонську поліцію, яка й займається розслідуванням чисельних кримінальних справ відносно Булюка. Саме посада заступника голови обласної ради дала змогу “зам’яти” провадження. Але, схоже, що час Булюка відповідати за свої корупційні схеми вже близько.

Як стало відомо нам від джерела в Офісі Генерального прокурора, слідство відносно колишнього очільника херсонської митниці вже поновлено. Наразі проводяться додаткові слідчі та процесуальні дії. А процесуальне керівництво слідства проводять прокурори Офісу Генпрокурора. Вже найближчим часом Віталію Булюку буде оголошена підозра в рамках об’єднаного кримінального провадження.

Варто нагадати, що наразі Віталій Булюк намагається в судовому порядку повернутися на посаду очільника херсонської митниці, про що свідчать останні ухвали Херсонського окружного адмінсуду. Хоча саме поновлення розгляду позову чиновника після 5-річної перерви більше схоже на сплановану акцію “реваншу регіоналів” у митній службі області.

Джерело: Мій Херсон

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!