Агентство нерухомості "Изумруд"
АналітикаГоловнеПолітикаХерсон

Підряди від “ОПЗЖ”: як у Херсоні компанія, пов’язана з радником Колихаєва, ремонтує дороги 

Якісні дороги – традиційна передвиборча обіцянка будь-якого кандидата в депутати чи очільники міста. Не став виключенням й Ігор Колихаєв, якого херсонці обрали міським головою. Звичайно, що сам мер ремонтувати дороги не вийде, тому йому потрібна надійна людина, яка й організує весь процес. І таким чиновником-господарником став депутат від “Опозиційної платформи – За життя” та радник міського голови Юрій Стельмашенко. Саме він в міськраді відповідає за наші з вами дороги. 

На кожній комісії, сесії чи виконкомі Стельмашенко традиційно обіцяє зробити все, але не одразу. Адже, не менш традиційно, на дороги коштів в бюджеті хронічно не вистачає. Але навіть у випадку такого “дефіциту” знайшлося місце для вже традиційного для чиновників “схематозу”. Про це далі в розслідуванні журналістів “Newtime Херсон”.

Тендерний монополіст 

Якщо раніше за ремонт доріг відповідало управління транспорту, яке й було замовником робіт на тендері, то сьогодні обирає підрядників створений після “реформи” Департамент міського господарства. Попри те, що його очолює екс-очільник Інспекції з благоустрою Віталій Лисенко, контролює дорожній напрямок особисто Юрій Стельмашенко – профільний радник Колихаєва та голова “транспортної” депутатської комісії. Ця інформація для довідки, адже вона знадобиться далі. 

У 2021 році найбільше підрядів перепадає компанії ТОВ “Арт-Мега-Строй”. За результатами тендерних аукціонів вона отримала перемог в тендерах на загальну суму більше 18,5 мільйонів гривень. 

Сама ж компанія наразі зареєстрована в Миколаєві, а її бенефіціаром є житель Олешківського району Олександр Ткаченко. А ще у грудні минулого року “Арт-Мега-Строй” була прописана в Чаплинському районі Херсонської області, та належала Сергію Заліському – херсонському підприємцю. Здавалося б, нічого такого! Але…

Ім’я згаданого Сергія Заліського зустрічається ще в одній компанії з Херсона – ТОВ “Техас.”. До вересня минулого року він був її директором. А до березня 2021-го одним із співзасновників був сам пан Юрій Стельмашенко. І коли офіційно зв’язок цих компаній із депутатом міськради та радником міського голови було втрачено, через декілька місяців розпочалася тріумфальна тендерна хода ТОВ “Арт-Мега-Строй” в Департаменті міського господарства Херсона, що триває досі. І де тут обіцяний “схематоз”? Відповідь далі. 

Розіграні підряди 

Переможна хода “Арт-Мега-Строй” складається з 7 тендерів. Два ще офіційно не заверешені, але очевидно, що й в них ця компанія стане переможцем. 

Лише в двох тендерах участь приймали більше 2 компаній, але їхні пропозиції були відхилені тендерним комітетом через невідповідність вимогам. Хоча й пропозиції відхилених компаній були куди меншими від “Арт-Мега-Строй”, яка пропонувала найбільшу вартість робіт, мінімально понижуючі ціну від початкової. 

А ось постійним конкурентом компанії, яка, як ми виявили, має зв’язок із Юрієм Стельмашенко, є така собі ТОВ “Милабудцентр”, що, на диво, зареєстрована в Чаплинському районі. Можливо просто співпадіння? 

Але це питання відпадає коли ми детально розглянемо зв’язки компанії. До квітня 2019 року власником і директором фірми “Милабудцентр” був Микитюк Микола Миколайович. І цей же Микола Микитюк зустрічається в згаданій компанії ТОВ “Техас.” як співвласник та директор. Зараз же ТОВ “Милабудцентр” належить Артуру Родічєву, але інформації про нього немає, тому, ймовірно, що він є людиною підставною. 

 

Знаючи зв’язки між “улюбленцем” Департаменту міського господарства ТОВ “Арт-Мега-Строй” та формальним конкурентом ТОВ “Милабудцентр” ми автоматично відповідаємо на питання, чому чиновники обирають переможцем тендерів компанію, яка ремонтує дороги дорожче від інших компаній. Більше того, перевіряє зроблені роботи сам Стельмашенко, який і привів підрядника до бюджетного потоку. Погодьтесь, ідеальна схема!

Не просто так ми почали з обіцянок Колихаєва перед виборами. Адже однією з таких була – не призначати на посади депутатів. Але ми бачимо радником Стельмашенко, директорами комунальних підприємств досі є екс-регіонали Ігор Житченко, Ігор Семенчев. В радниках міського голови є члени депутатської фракції Колихаєва “Нам тут жити”. А Інспекцію з благоустрою досі керує членкиня “ОПЗЖ” Олена Мазур, яка попри всі скандали залишається на теплій посаді та в оточенні вже другого мера Херсона.  І причина такої кадрової політики зовсім не в кадровому голоді, а скоріше в політичній доцільності – існуванні коаліції в сесійній залі. Та які плоди приносить така “депутатська співпраця”? Відповідь, на жаль, поки невтішна. 

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM та Google News
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Теги

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!