Аналітика

Повернення в “оборонку”: корупційні скандали Гусєва в Міністерстві оборони

Реформа оборонно-промислового комплексу, ліквідація “Укроборонпрому” та створення холдингу “Оборонні системи України”. З таких заяв почалась каденція колишнього очільника Херсонської ОДА Юрія Гусєва на посаді генерального директора державного оборонного концерну.

Нове крісло, або кар’єрне зростання чиновника можна назвати поверненням в армію. Адже Гусєв вже займав посади в Міністерстві оборони України — “волонтерський десант”, начальник Департаменту економічної діяльності та заступник міністра. Як і зараз він розповідав всім про реформи й зміцнення обороноздатності держави. Але завершилась кар’єра Гусєва-військового звільненням після плеяди скандалів з присмаком корупції.

Реформа харчування та закупівля палива

Один з найгучніших скандалів Юрія Гусєва трапився навесні 2015 року. Тоді парламентський комітет з питань нацбезпеки та оборони виявив махінації із закупівлею палива для потреб армії. Новопризначений нині директор “Укроборонпрому” на той час був організатором відповідного тендеру, який було розіграно на користь фірм-посередників.

За словами нардепів минулого скликання Тетяни Чорновола та Дмитра Тимчука, закупівля бензину марки А-80 відбувалася через мережу підставних компаній по завищеній ціні – +6000 гривень за тонну. По факту, паливо поставляло державне підприємство “Укргазвидобування”.

Таким чином, Міноборони мало переплатити за різними підрахунками від до 180 мільйонів гривень. Членам комітету вдалося зупинити корупційну закупівлю, зумівши зекономити державі 130 млн гривень, а правоохоронці відкрили кримінальне провадження за даним фактом. Однак розслідування не дало жодних результатів, а Гусєв продовжив працювати в Міністерстві оборони.

За офіційною версією, Юрій Гусєв звільнився з Міноборони за власним бажанням. Щоправда, в парламенті на той час заявляли, що останньою крапкою в кар’єрі чиновника став провальний експеримент з організацією харчування військових. Він був пов’язаний з відмовою від аутсорсингу з поверненням в армію військових кухарів. Відомий український журналіст Кирило Сазонов назвав цю “реформу” авантюрою.

“З “впровадженням” таких кухарів вийшла біда. Тимчук опублікував доповідь Муженко, де називалися цифри збитків, які завдав експеримент у двох військових частинах у Львові та Одесі. Це мільйони гривень. Міноборони було змушене виправдовуватися. Але “Інформаційний спротив” опублікував чергову бомбу – дані аудиту, проведеного в “експериментальних” частинах. Хтось за це повинен був відповісти. І доля заступника міністра була вирішена”, – заявив Сазонов.

Не паливом єдиним

Армійською кухнею та “золотим” паливом скандали Юрія Гусєва в Мінобороні не обмежилися. У тому ж 2015 році правоохоронці почали розслідування махінацій із закупівлею житла для військовослужбовців. Куратором процесу був саме Гусєв.

На 1,14 млрд гривень з державного бюджету Міністерство оборони планувало придбати 2000 квартир. Однак до кінця року було закуплено лише 75 квартир на суму 119 мільйонів.

“Програма при наявності коштів була успішно зірвана. Про долю коштів невідомо. І знову намагалися втрутитися правоохоронці, і знову — без результату”, – прокоментував Дмитро Тимчук, координатор “Інформаційного спротиву”.

допис координатора “Інформаційного спротиву” Дмитра Тимчука

Варто зазначити, що сьогодні Юрій Гусєв заявив про ліквідацію “Укроборонпрому” та створення державного холдингу “Оборонні системи України”, впровадження принципу корпоративного управління. Але чи не стане чергова реформа чиновника новим корупційним скандалом, враховуючи “успішний досвід” чиновника-реформатора?

Важливо підкреслити, що кандидатуру Гусєва на посаду директора оборонного концерну негативно сприйняли більшість учасників співбесіди в Офісі Президента, а експерти видання “ОПК” обумовили призначення вже колишнього очільника Херсонської обладміністрації “кадровим голодом”, що особливо викликає побоювання під час агресії з боку Російської Федерації.

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!