АналітикаПолітика

Реформа Гусєва в «Укроборонпромі» відкриває можливість для фактичної приватизації підприємств оборонного комплексу

Реформа Юрія Гусєва щодо корпоратизації “Укроборонпрому” може призвести до негативних наслідків. Відповідний висновок щодо законопроекту №3822 ухвалило Головне науково-експертне управління Верховної Ради.

Там вважають, що проект закону потребує доопрацювання “від термінології до концептуальних положень”. Крім того, він відкриває можливість для фактичної приватизації підприємств оборонно-промислового комплексу.

“Враховуючи положення ч. 1 ст. 21 проекту Закону, згідно з якими пакет акцій (частка у статутному капіталі) товариства може бути переданий іншому господарському товариству в ОПК у власність для формування його статутного капіталу, подібне розпорядження державною власністю створює можливості для фактичної приватизації державних підприємств ОПК та утворених на їх основі товариств поза межами Закону України «Про приватизацію державного та комунального майна”, – вказано в документі.

Нагадаємо, що авторами законопроекту про реформування підприємств ОПК є нардепи від фракції “Слуга народу”, серед який і Давид Арахамія, Ірина Верещук та інші. Ініціативу з реформування запропонував колишній очільник Херсонської ОДА та нинішній директор “Укроборонпрому” Юрій Гусєв. Раніше він заявив про майбутню ліквідацію державного концерну та створення на базі нього 6 холдингових компаній.

У грудні минулого року Гусєв розпочав впровадження реформи, підписавши наказ про старт корпоратизації “Укроборонпрому”. 29 січня на пленарному засіданні 227 депутатів Верховної Ради ухвалили згаданий законопроект в першому читанні.

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!