ГоловнеКриміналНовиниХерсон

Рейдери з погонами: як херсонські підприємці стали жертвами “прокурорських шахраїв”

Херсонські підприємці стали жертвами так званого “ОПГ” з прокурорськими та поліцейськими погонами. Історія ця продовжується з 2015 року, про що писали місцеві ЗМІ. Злочинці, яких активно покривають “правоохоронці”, вигадали борг та шляхом залякування, погроз фізичною розправою, побиття та підробки документів забрали у родини підприємців все нерухоме майно — квартири, автівку та комерційну будівлю в самому центрі Херсона. На чолі рейдерів стоять вже колишній заступник начальника прокуратури Криму Сергій Попов та його дружина Ольга.

Підроблення документів та продаж майна

Метою прокурорських рейдерів, як виявилося згодом, стала саме будівля магазину в самому центрі Херсона по вулиці Пугачова, 3-б. Для цього, з подачі Ольги Попової та її чоловіка Сергія Попова — на той момент заступника начальника прокурора Криму, була зроблена масштабна “операція”, яка розпочалася з одного телефонного дзвінка дружині підприємця у 2015 році. Зловмисники, користуючись втратою зв’язків бізнесу родини у анексованому Криму, заявили про наявність “боргу”, який вони (злочинці) начебто перекупили.

на фото: Роман Мінасян та його спільник

В квітні 2015-го моїй дружині зателефонували та сказали, що наш борг проданий та до нас приїдуть люди, які його викупили. Дружина відповіла, що ми нічого не заборгували. Наступного дня до неї приїхали двоє осіб кавказької зовнішності. Сидячи за столом в одному з кафе, вони почали перед моєю дружиною розкладати фото всієї нашої родини зі словами “якщо борг не повернеш, то ми вб’ємо твою доньку”. Також її попередили щодо звернення до поліції. Звичайно, моя дружина злякалася за нас та нашу родину, та почала шукати так звані інші шляхи вирішення цієї проблеми”, – каже підприємець Сергій.

Саме після цього свою “допомогу” запропонувала вже згадана дружина тодішнього прокурора Ольга Попова. За словами постраждалих від шахраїв підприємців, зловмисники запропонували узяти кредит під заставу будівлі в центрі міста.

Дружині запропонували взяти іпотеку та викупити “борг”. Для цього дружина попросила мене дати дозвіл на отримання кредиту так як це наша спільна власність”, – розповідає Сергій.

Зловмисники та сама Ольга Попова наполягла на тому, щоб ця довіреність робилася лише у окремого нотаріуса — Надії Черкашиної, яку в певний колах називають спільницею чорних ріелторів. Довіреність оформлювалась в офісі нотаріуса, щоправда без присутності самої Черкашиної, розповідає Сергій. За його словами, в приміщені була лише помічниця нотаріуса, яка надала на підпис звичайний лист А4 з проектом самої довіреності.

Мене попросили розписатися на цьому папері, сказавши, що цього буде достатньо. Натомість, мені не надали жодних документів, копії цієї “заяви”, нічого. Я навіть не розписувався в жодних реєстрах тощо. Причому це була лише довіреність дружині та отримання кредиту. Більше нічого”, – каже підприємець.

Далі йде підробка документів. Замість довіреності на отримання кредиту з’являється нотаріально завірена заява про дозвіл на продаж майна з підробленим підписом Сергія, що згодом доведе відповідна експертиза. Але найголовніше в тому, що на вже готовий бланк було додатково набито слова про надання дозволу на продаж ще й ділянки під будівлею. Цю фальсифікацію видно неозброєним оком.

Мій підпис просто підробили, маючи зразок, який був у помічниці Черкашиної. Підробили й мій почерк. Але коли писали моє прізвище на цій заяві, то зробили грубу помилку. Зрозуміло, що помилку в своєму прізвищі я би не допустив”, – зазначає Сергій.

В той же час дружина Сергія під тиском пише довіреність на згадану Ольгу Попову. Та, в свою чергу, одразу продає будівлю одному з так званих “колекторів” Роману Мінасяну. Далі ця нерухомість через декілька осіб начебто “перепродається”, завдяки знову ж таки сфальсифікованим документам — розписок, договорів тощо. При цьому, кошти від такого “продажу” дружина підприємця досі не отримала. Ба більше, тиск, шантаж та вимагання коштів від родини бізнесменів продовжився.

сфальшована розписка
частина договору купівлі-продажу та зразок почерку та підпису Мінасяна

Про сам факт, що будівля та земля під нею вже перебуває у власності іншої особи родина підприємців дізнається через деякий час після укладання шахраями чергового фіктивного “договору купівлі-продажу”. Весь цей час, каже Сергій, будівля охоронялася приватною охоронною фірмою, а сам він робив ремонт у приміщеннях.

Незважаючи на зв’язки прокурорської родини рейдерів та шалений тиск, Сергію та його дружини вдається добитися від правоохоронців відкриття двох кримінальних справ на зловмисників за статтями “Шахрайство” та “Підроблення документів”.

Кримінальні справи, “поліцейський дах” та “віддача від Попових”

Хоч поліція й відкрила кримінальні провадження по фактам зухвалого рейдерства з боку родини Попових та їхнього оточення, саме ж розслідування гальмувалася. Заступник начальника прокурора Криму застосував для цього всі свої зв’язки у Херсоні. Зокрема, розслідування провадження за фактом шахрайства просто не проводиться. Більше роботи було зроблено в рамках іншої справи про підроблення документів — заяви про дозвіл на продаж, про яку ми написали раніше.

Підприємці добилися проведення незалежної графологічної експертизи, результати якої показали факт підробки почерку та підпису на документі. Є й відповідь від Міністерства юстиції, де чітко вказано, що добиття на офіційному бланку після підписання забороняється. Допитані й деякі учасники шахрайської схеми. Зокрема, свідчення надали Ольга Попова та нотаріус Ольга Черкашина.

Причому остання допитувалася слідчими двічі. Обидва допити проходили в один день з різницею в декілька годин. Надія Черкашина розповіла, що була присутня під час підписання Сергієм заяви про продаж та відповідного підписання у реєстрі нотаріальних дій. Щоправда, на одному допиті нотаріус зазначила, що спочатку мова йшла про надання дружині Сергія дозволу на отримання кредиту. В другому допиті вона вже не каже про кредит, заявляючи що підприємець одразу згодився дати довіреність на продаж будівлі та землі.

Наявність результатів експертизи, яка засвідчила про підроблення документу та підпису Сергія, та розходження в свідченнях нотаріуса, схоже, не сподобалися родині Попових. Вони застосували свої зв’язки — заступника начальника обласного управління Нацполіції Миколу Вербицького та начальника слідчого відділу Херсонського відділу поліції Андрія Коршуна, в якому перебувають обидві кримінальні справи. Вони змінюють склад слідчої групи, яка займається розслідуванням проваджень, поставивши туди “своїх людей”. Нові слідчі одразу призначають проведення повторної графологічної експертизи, але вже у експертному центрі при херсонському главку. Одночасно керівник Херсонської місцевої прокуратури Костянтин Гуляков та його заступник Олексій Кравченко змінюють групу прокурорів.

Нова експертиза показує що підпис на заяві начебто мій. Хоча експерти навіть при нашій місцевій поліції заявляли, що їм недостатньо зразків мого почерку, які надали слідчі. Я, за порадою адвоката, відмовився надавати додаткові зразки. Але експерти, не маючи достатніх матеріалів, роблять свої висновки на користь так званого слідства. Простими словами, це фальсифікація, яка розпочалась одразу після зміни прокурорів і слідчих. Їм дали команду “зверху” на ці дії”, – каже Сергій.

Варто додати, що одного з “нових слідчих” Павла Крайнова у листопаді 2020 року затримали співробітники СБУ під час отримання хабара в сумі 3000 доларів. За ці кошти поліцейський “гарантував” постраждалому в кримінальному проваджені за фактом шахрайства безперешкодне зняття арешту з квартири.

на фото: момент затримання Павла Крайнова

Аналогічна ситуація і з висновками вже третьої експертизи, але вже у поліцейському центрі в Миколаєві. На основі цих матеріалів підконтрольне Попову, Вербицьому та Коршуну слідство закриває провадження за фактом підроблення документів. Скарга слідчому судді на закриття справи залишається без задоволення через лобіювання інтересів колишнього прокурора Попова, але вже у херсонській судовій системі, про яку трохи згодом.

Натомість відкривається вже нова кримінальна справа — на самого підприємця Сергія. Йому інкримінують завідомо неправдиве повідомлення про скоєння злочину, де вже постраждалими фігурує сама Ольга Попова та її оточення — нотаріус Черкашина та нова “власниця” будівлі підприємців Світлана Куликова та вже згаданий Роман Мінасян. Така собі відповідь, або ж навіть помста за намагання Сергія та його дружини добитися справедливості від, як виявилося, наскрізь прогнилої “правоохоронної системи”.

І з огляду на всю цю абсурдну ситуацію, виникає логічне запитання — чи керівництво обласного главку, як кажуть, “в темі”? Адже, зрозуміло, що подібні дії не відбуваються без вказівки “згори”, або простіше сказати, що “риба гниє з голови”. А Прокудіна та Сергія Попова (чоловіка Ольги Попової) пов’язують спільні справи та робота. Відомо, що всі роки служби нинішнього начальника поліції області пройшли в Херсоні та збігаються з часом роботи Попова у прокуратурі Херсонської області. Тож, чи відомо про фальсифікацію матеріалів справ начальнику Нацполіції області Олександру Прокудіну? Питання залишається відкритим.

Херсонський суд — найгуманніший суд?

В реєстрі судових рішень легко знайти всі ухвали Херсонського міського суду, де фігурують Ольга Попова, Надія Черкашина, Світлана Куликова та Роман Мінасян. І більшість з них приймаються на користь саме оточення прокурорського злочинної організації. Зокрема, й відкриття провадження на підприємця Сергія за фактом “неправдивого повідомлення про злочин” не обійшлося без херсонських суддів.

Паралельно з кримінальними справами, у тому ж таки Херсонському міському суді розглядається позов підприємця щодо визнання договору купівлі-продажу будівлі недійсним та повернення у власність майна, в задоволенні якого було відмовлено. І це не зважаючи на матеріали кримінального провадження, результатів експертизи щодо фальсифікованих довіреностей, наявності підроблених розписок, розходжень в свідченнях нотаріуса та інших фактів, які підтверджують злочинні дії оточення Попової. Що це — справді справедливість чи корупційність та конфлікти інтересів у херсонській судовій системі?

Відповідь на це питання криється в адвокатах Ольги Попової. Її “інтереси” представляють захисники з адвокатського об’єднання “Жованник і партнери”. Це контора, в якій працюють близькі родичі суддів все того ж Херсонського міського суду. Саме це адвокатське об’єднання фігурує у чисельних розслідуваннях журналістів щодо судової системи або резонансних подій, пов’язаних з рейдерством, корупцією та хабарництвом.

А дружину прокурора та очільницю шахрайської схеми захищає Поліна Гонтар — дружина голови суду Дмитра Гонтара — відомого по скандальним справам щодо хабарництва директора Департаменту фінансів міськради Романа Підперигори, відчуження 87 комунальних приміщень чиновниками та інші резонансні справи.

Формально ж жодного конфлікту інтересів, як те кваліфікується законодавством, немає. Але погодьтеся, дуже вже багато “збігів”. І тут мова йде не лише про нашу конкретну історію, а й більшість справ пов’язаних з адвокатами “Жованник і партнери” та Херсонським міським судом.

Але річ не лише у захисниках Попової та її оточення. В так званих кулуарах суду постраждалим підприємцям одна з суддів, що займалася розглядом провадження, натякнула на тиск зі сторони керівництва Херсонського міського та апеляційного судів, які активно лобіюють прийняття потрібних шахраям рішень. Тож про який справедливий суд у Херсоні може йти мова, коли ті, хто мають відстоювати справедливість та законодавство самі подекуди стають заручниками корумпованої системи, системи “зв’язків” та договорняків, злиття “правоохоронців” та криміналітету?

Наразі боротьба підприємців проти рейдерів триває. Але від “кримінально-бандитського” русла вона перейшла в судову тяганину. Сама ж історія херсонських підприємців є дуже яскравим показником того, що система влади, правоохоронних органів, попри яскраву обгортку реформ, яку виставляють на показ державні чини, не зазнала реальних змін, а просто перейшла в новий формат — від “буремних 90-х, братків та малинових піджаків” до “прокурорського даху та зв’язків у судах та інших органах системи”. Журналісти продовжують відстежувати розвиток подій навколо шахраїв з оточення колишнього прокурора Попова, його дружини та людей в погонах, що засіли у високих владних кабінетах.

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM та Google News
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!