АналітикаГоловнеОбластьПолітикаХерсон

Сміттєву схему Рищука та Ротової викрили херсонські журналісти

Не минуло й року, як виявилося, що сміття з Олешок возять на херсонське звалище! Звичайно, що незаконно. Адже ще у 2013 році Херсонська міськрада заборонила приймати на своєму звалищі відходи з інших населених пунктів, крім Херсона. Але сміттєвози каталися до обласного центру до недавнього часу. Як це робилося, якими схемами та відкатами я тут розповідати не буду. По-перше, це вже зробили місцеві онлайн-видання. По-друге, хотілося б відзначити зовсім інше.

Перше — це “нові підходи” нового очільника Олешок Євгена Рищука! На виборах і після них цей пан всім обіцяв все робити не так як попередники (тобто, Воронов). Але що ми бачимо по факту?! І тут не про премії та кумівство, а про сміттєві схеми. Все те ж ТОВ “Чисте-місто”, ТОВ “Чисте-місто+” та ТОВ “Спецсервіс+”, які організував таких собі херсонський варяг Анжей Радомський. Саме ці компанії наразі вивозять сміття в Олешках, як і при минулій владі. А як вивозять!

Не маючи власної техніки, про що вказано в офіційних реєстрах. Ймовірно, трактор, причіп та самоскид компанії орендують. Зокрема, вантажівка з гілками, яка заїхала на херсонське звалище належить приватній особі, яка зареєстрована в Зеленівці (Херсон). Як пише “МОСТ”, ця приватна особа і є Радомський (хоча джерело так собі), адже, за офіційними даними, Анжей Радомський зареєстрований у Херсоні. Як вам нові підходи?!

І тут класна реакція від директора херсонського КП “Екополіс” Сергія Собчука (читаємо Альони Ротової — власниці ТОВ “ТД Ітака”, яка багато років працювала на звалищі). Виявилося, що він навіть не знав про олешківське сміття.

В комментарии МОСТу директор КП Экополис Собчук подтвердил нашу догадку – договора с Олешковским горсоветом у него нет. Да и сам он узнал о том, что мусор возят из этого городка на нашу свалку, буквально… вчера. От бульдозериста. «Сегодня буквально узнали, что хитрый предприниматель возит мусор. Сегодня написали ему письмо и будем обращаться в правоохранительные органы», – заявил он. Очевидно, что это прозрение наступило после наших вчерашних съемок и поездки за грузовиком», – цитуємо видання “МОСТ”.

Друге — “викриття” щодо олешківського сміття у Херсоні не міг не стати чудовим інформаційним приводом для чергової статті на сайті “Олешки Онлайн”, яке вів і веде блогер та колишній мер Олешок Дмитро Воронов. В своїй манері він розкритикував Євгена Рищука, якому програв минулі вибори.

Простими словами, Воронов підтвердив, що був в темі незаконних сміттєвих схем. Але далі більше! Виявляється відмова у березні приймати сміття з Олешок стала причиною складування всього того сміття на території одного з комунальних підприємств в районі Житлоселища, який перевантажують в фури та вивозять в Каховку або куди-інде.

І тут варто пану Воронову нагадати, що гори сміття на цій території з’явилися ще під час його каденції, про що писали місцеві ЗМІ ще у 2017 році. А про вивезення відходів на каховський полігон ТБО казав й сам колишній очільник Олешок.

Ну й вишенька на помийному тортику! На якій підставі взагалі “сортувальна” та “перевантажувальна” станція з’явилася на комунальній землі? На підставі яких дозволів компанії Анжея Радомського звозить туди все сміття з міста? І це все без відома Рищука? Щодо останнього можна зробити деякі здогадки. Сам же Рищук всім радить компанію “Чисте-місто”, яка, як бачимо, працює на незрозумілих підставах. Ось такі нові підходи…

Наразі ж сміття з території комунального підприємства перевантажують в орендовані вантажівки та вивозять на каховське сміттєзвалище. В яку суму обходиться бюджету такі сміттєві оборудки, невідомо. Офіційно плата за вивіз відходів через казначейські рахунки не проходить.

СТАС КИРИЛОВ 
для “Newtime Херсон”

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!