Агентство нерухомості "Изумруд"
Новини партнерів

Туристичний портал АГОВ: ТОП-5 локацій України, які варто відвідати херсонських туристам

Фантастична, безкрайня, невимовно красива та неосяжна Україна. Вона схожа на всіх і не схожа ні на кого. Основним скарбом цієї держави завжди були неймовірні, талановиті люди та землі, насичені казковими ландшафтами й акваторіями. Неможливо увібрати в одну статтю всі природні дива країни, але ухопити частину досить реально. Туристичний портал “АГОВ” представляє 5 українських локацій, які варто відвідати туристам.

Західноукраїнські “Альпи”

Гігантські зелені гори з білосніжною вершиною настільки величаві, що, часом, здається, немовби якийсь колос лежить порослий флорою та повільно й розмірено дихає. Попри напливи професіоналів туризму або любителів, незаймана природа здивує вас своїм колоритом та просторістю, а місцеві жителі вже давно стали мультикультурними й раді вітати будь-якого цінувача українських Карпат. Бурхливі річки, струмки та мовчазні озера на фоні легкий гуцульських трембіт у далині, тримають вас у стані афекту до кінця подорожі гірськими преріями.

Одним з найупізнаваніших реліквій – є смарагдове озеро Синевир, що відзеркалює лісові масиви вздовж водойми. Це місце вважають не тільки перлиною Карпат, а й святим місцем кохання. За місцевим повір’ям, десь далеко у минулому, була графська донька, на ім’я Синь. Прогулюючись просторами, вона зустріла молодого пастуха – Вира. І як це буває у подібних історіях, – вони покохали один одного, таємно зустрічались та будували плани на майбутнє. Але батько героїні, прознавши про таку любов, вирішив питання непотрібного нареченого – скинув пастуха зі скелі. Довго Синь побивалась та плакала на тому місці, настільки багато пролила сліз, що замість тої прірви утворилось озеро. Легенди залишаються легендами, але вода в озері настільки чиста, прозора, мов сльоза, що можна побачити дно.

Хіт літнього сезону – рожевий

Якби не припис до фотографії “Херсонщина”, то більшість би не вгадала локацію зображену на ній. Перед вашими очима постає ніжного рожевого кольору акваторія, яка має не тільки заспокійливі властивості, а ще й лікувальні аспекти. Лемурійське озеро має всі завдатки перетворитись у відомий на весь світ SPA-курорт. Питання стосовно забудови готелів та рекреаційних зон залишається за місцевою владою.

Найцікавіше те, що навіть жителі Херсонщини не завжди можуть відповісти на питання “Де знаходить Рожеве озеро?”. Попри це, туристи з-за кордону доволі часто відвідують це місце через лікувальні грязі та неймовірну воду. Розташоване джерело у селі Григорівка, Чаплинського району в одній із бухт затоки Сиваш.

По-справжньому важливою характеристикою цього місця є не колір, а те, що воно може називатись побратимом Мертвого моря, адже також має велику концентрацію солі. В додаток до цього, Лемурійське озеро має неабиякий склад води, воно насичене: азотистими речовинами, кислотами, вуглеводами, магнієм, калієм йодистим натрієм та бромистим магнієм.

Звідки ж виникло це природне чудо? Найімовірніше, це залишки доісторичного Лемурійського озера, а колір йому придає озерний планктон. Коли відбувається відлив, то на березі залишаються великі згустки рожевої солі, на яких виблискують останні промені сонця. Тільки заради прогулянки на заході сонця вже потрібно приїхати сюди, не кажучи вже про лікувальні властивості грязі, що має попит в європейських косметичних компаніях.

Оптимістична печера

Наступне диво України знаходиться на території Тернопільщини, Оптимістична печера є найдовшою гіпсовою печерою у Європі та займає друге місце у світі як гіпсова після Мамонтової печери в США. Вона утворилась завдяки діям бурхливого потоку підземних вод, що і розчинили гіпс неогенового віку. Це справжній лабіринт, що гарно підходить для любителів дивовижного та таємничого підземного світу. Уся печера поділена на 10 основних секцій, кожна з яких відрізняється від інших довжиною, висотою ходу, структурою гіпсу та наявністю невеличких підземних озер. Неважливо, коли ви вирішите відвідати це місце, воно завжди приймає у відносно теплі обійми, які мають температуру від 9,5 градусів Цельсія до 10,5.

Краса та неповторність цієї печери приваблює не тільки туристів, а й вчених зі всього світу, адже різнокольорові сталактити й мінеральні багатовікові утворення мають наукове значення.

Кам’яні гіганти

По всьому світові можна знайти свідчення про те, як кам’яні витвори природи стали святими місцями. Природні моноліти заворожували серце й розум людини, що підштовхнуло людство присвоїти гігантам щось містичне та загадкове. По всій планеті можна знайти так звані “Місця сили”, де є можливість доторкнутися до величності всесвіту через медитації.

Одним з таких локацій є Скелі Довбуша, вони знаходяться на кордоні Івано-франківської та Львівської областей. Їх відносять до таємничого списку Карпатського краю, що переповнені магією природи. На місці доісторичного океану, а нині в оточенні зеленого лісу, постають камені, з якими ваша фантазія буде грати без зупину. Тільки завдяки природним інструментам: вітру, сонцю та дощу, – моноліти, з різних ракурсів, перетворюються на справжні витвори мистецтва. Саме ваш мозок буде вирішувати, що нагадує ця кам’яна брила. А завдяки місцевим турам є можливість випробувати себе серед скелястих регіонів на міцність, та отримати у винагороду прихильність й фортуну від кам’яних колосів.

Актовський каньйон

Український широкий степ, прерії, що були сотні разів описані в художніх творах письменників неньки України. Вони неосяжні та нескінчені. Херсонська область справжній магнат, коли справа стосується природних скарбів. Саме тут знаходиться відомий Актовський каньйон, від якого на десятки кілометрів не видно жодної будівлі, місце, де заходом сонця можна милуватися вічність, під акомпанемент мелодії вітру серед пустот долини.

Актовський каньйон має унікальну геологію, він знаходиться на кристалічному щиті, що слугує надійною подушкою проти землетрусів для більшості України. Природа доклала багато зусиль для формування мальовничого виду, а останнє заледеніння не дісталось до цього місця, що додає бали унікальності.

Через долину ще сто років тому розливалась річка Мертовод, вона була судноплавною, але заради господарчих робіт її перекрили дамбою. Зараз вона зовсім обміліла, тож можна перейти її вбрід.

Унікальним каньйон робить ще той факт, що мікроклімат на дні є незвично прохолодним й вологим. Такі умови є ідеальними для місцевої фауни, а близько 30 видів флори, що тут ростуть, належать до Червоної книги України.

Але не думайте, що із розваг тут тільки споглядання та милування, це місце є популярним серед скелелазів та альпіністів, професійні фотографи приїжджають сюди заради неймовірних фотосесій, а інші використовують степ для своїх екстремальних видів спорту.

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM та Google News
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!