ГоловнеГрошіОбласть

У Білозерці “правоохоронці” підштовхнули керівництво ПТУ до корупції на тендері

Білозерка наразі на слуху у мешканців області через ряд скандалів — арешт голови громади Антоніни Чередник, дострокове припинення її повноважень, заяви про рейдерське захоплення місцевого комунального агропідприємства та вихід селища зі складу ОТГ. Схоже, що до цього скандального списку хоче приєднатися Білозерське професійно-технічне училище. Заклад, де навчають потрібним області та країні спеціалістів, на порозі корупційного скандалу.

Білозерське ПТУ у березні цього року вирішило закупити вугілля на більше півмільйона гривень (557 тисяч грн), про що вказано на порталі державних закупівель “Prozorro”. Здавалося б, звична ситуація, якби не дуже дивні зміни в умовах цієї закупівлі. За декілька тижнів тамтешній тендерний комітет двічі змінив умови для потенційних учасників торгів. І змінив їх настільки, що участь у тендері можуть прийняти лише “свої” постачальники твердого палива.

Замість 4 марок вугілля, тепер тендерний комітет планує закупити лише два — антрацит (АМ) та ГЖП. Причому остання марка (ГЖП) не передбачена жодними держстандартами в Україні або іншими нормативними документами. А марка АМ видобувається лише на тимчасово непідконтрольній території Донбасу або імпортується. І щодо цієї марки Білозерське ПТУ поставило умови, які відкривають доступ до тендеру “певним фірмам”. Про ці всі факти вже повідомлено в Антимонопольний комітет України, де найближчим часом розглянуть відповідну скаргу. Але на цьому питання до освітян у Білозерці не завершуються.

Як стало відомо з власних джерел, вказівку щодо змін умов тендеру керівництво училища отримало “згори”. А якщо конкретніше, від певних посадовців з погонами. Від так званих “правоохоронців”, які замість боротьби з корупцією та економічними злочинами, вирішили очолити корупційні схеми, як у старому відомому кожному прислів’ї. І, враховуючи на ситуацію, виникає логічне питання — а чи не йде тут мова про торгівлю з окупантами на 7 році війни на Донбасі?

Наразі ж долю вугільної закупівлі в ПТУ має вирішити Антимонопольний комітет, який прийняв до розгляду скаргу від однієї з приватних компаній. Тож, чи спрацює черговий корупційний механізм у Білозерці, покаже час. Наші журналісти будуть надалі слідкувати за ситуацією в освітньому закладі.

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!