ГрошіПолітикаХерсон

У Херсоні влада має переглянути тариф на захоронення відходів на міському звалищі

Підприємство “ХАКС”, яке займається вивезенням сміття у Херсоні, заявило про підвищення вартості послуг. Тариф збільшиться з 15 до 20 гривень. Як вказано у відповідному повідомленні компанії, зростання вартості послуги вивезення відходів пов’язана в новим тарифом захоронення сміття на міському звалищі.

Нагадаємо, що влітку минулого року виконком затвердив тариф для нового оператора сміттєзвалища КП “Екополіс” в розмірі 124 грн за тонну. Тоді ряд депутатів заявили про його економічну необґрунтованість. Зокрема, в розрахунках не було вказано жодних прибутків. Натомість, новий тариф дав змогу приховати тіньові доходи в сумі 10 млн гривень щороку.

В лютому цього року члени виконавчого комітету визначили комунальне підприємство “Екополіс” суб’єктом господарювання на звалищі. За словами в.о. начальника юридичного відділу міськради, новий оператор має розпочати роботу від сьогоднішнього дня, 1 березня. В цей же день завершується термін договору оренди полігону з ТОВ “ТД Ітака”, яка де-факто належить депутатці від “ОПЗЖ” Альоні Ротовій.

Про необхідність перегляду тарифу “Екополісу” сьогодні заявив депутат міськради минулого скликання Віталій Богданов. За його словами, вартість послуги захоронення відходів має зменшитися у зв’язку зі збільшенням обсягів прийому сміття через збільшення меж Херсону.

“Вважаю тариф некоректним та впевнений, що команда нового мера в цьому швидко розбереться. Рішення виконкому, на яке посилаються, мало під собою відповідні розрахунки, як того потребує законодавство. Саме розрахунки були проведені станом на минулій рік та минулу територіальну приналежність. А 25 жовтня вона змінилася і тариф має зменшитися, а не збільшуватися, так як збільшилася територія та розрахунковий об’єм сміття”, – заявив Віталій Богданов.

Про плани перегляду тарифу КП “Екополіс” від представників влади Херсона поки не лунало. Варто додати, що, незважаючи на зміну ТОВ “ТД Ітаки” на комунальне підприємство, вплив депутатки міськради від “ОПЗЖ” Альони Ротової на сміттєзвалище залишається.

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!