ОбластьПодіїПолітика

Відома корупційними скандалами чиновниця відповідатиме за благоустрій в Олешках

Відповідати за благоустрій в Олешках буде скандально відома колишня начальниця херсонського відділу доріг Наталя Бер-Тамоєва (Молнар). За інформацією нашого видання, цього тижня вона вже працює в Олешківській міськраді.

Відзначилася Наталя Бер-Тамоєва у Херсоні рядом корупційних скандалів — захоплення херсонських комунальних підприємств через підконтрольних активістів, мільйонні закупівлі у компаній, що належать її друзям, та так званий касетний скандал за участю начальниці управління транспорту Херсона та проросійським провокатором Кирилом Стремоусовим.

Ще на початку 2016 року херсонські журналісти викрили схеми, які очолювала Наталя Молнар. Одна з таких — виділення 55 мільйонів гривень на експертне обстеження, ремонт та техогляд ліфтів. Питання у членів антикорупційної депутатської комісії викликало збільшення вартості робіт на 24 мільйони, порівняно з 2015-м.

Самою ж експертною оцінкою займався Олександр Молнар — син чиновниці. Також тоді фігурувала компанія ПП «Шуменський», головним бухгалтером якого була Тетяна Сокрут. Її брат — тодішній директор КП «Дніпровський» Евген Сокрут «прославився» відпочинком в Арабських Еміратах одразу після виграного тендеру від Департаменту ЖКГ, який очолювала пані Молнар на прибирання у парку «Херсонська фортеця».

Виконання послуг було перекладено «Дніпровським» на компанію ТОВ «Терен-Юг», яким на той час керував такий собі Олександр Татарин — екс-директор МКП «Гарантія». Як повідомляли тоді журналісти місцевих видань, прибиранням снігу у парку займався один трактор. Але й той по факту належав комунальному підприємству «Гарантія». Вартість такої афери тоді склала більше 2 мільйонів гривень.

С травня 2016 року змінюються у схемах назви фірм та прізвища. На орбіті підрядників Департаменту ЖКХ, який очолює Наталья Молнар з`ялвяється «ТОВ «Профстрой консалт», яка згодом змінить назву на «Уністрой плюс». За історією платежів та договорами із ТОВ «Уністрой плюс» можна відслідкувати історію перебування Наталі Молнар на різних посадах у міській раді. До кінця 2016 року компанія без процедури торгів отримує підряди від Департаменту ЖКГ. Така співпраця потрапила під приціл правоохоронців, які, судячи з реєстру судових рішень, відкрили кримінальне провадження за фактом присвоєння бюджетних коштів на капремонтах житлового фонду. Фігурантів справи троє — Департамент ЖКГ, Інспекція ЖКГ та «Уністрой плюс». За версією слідства, сума присвоєних коштів склала близько мільйона гривень.

Слідчі виявили, що «Уністрой плюс» вносив до актів не виконані роботи, завищував ціни на матеріали, фальсифікував звітність про найманих працівників та інші документи. Дане провадження досі розслідується.

З 2018 компанія починає отримувати підряди вже від управління транспорту, де й сьогодні працює Наталя Молнар, очолюючи відділ доріг. Причому з 2018 року «Уністрой плюс» очолює вже знаданний Олександр Татарин, якого з чиновницею пов’язують дружні стосунки. Загалом, компанія Татарина отримала з бюджету 16,7 млн гривень. Хоча, закупівель через портал державних закупівель пройшло лише на 13 мільйонів.

Інша компанія Олександра Татарина — ТОВ «Херсон еліта бізнес», створена наприкінці 2018-го, у грудні 2019 року встигла за 11 днів отримати від управління транспорту 380 тисяч гривень за розробку проекті на капітальні ремонти прибудинкових територій та проїзних частин. І знову ж таки, через «Prozorro» пройшли лише 3 договори на майже 183 тисячі гривень.

Додамо, що Наталя Бер-Тамоєва працювала в Олешках за каденції міського голови Василя Плотникова, де відповідала за житлово-комунальне господарство. В матеріалах ЗМІ досі можна найти згадку про чиновницю та її корупційні схеми, створені разом з тодішнім заступником очільника міста Сергієм Пінькасом. Зокрема, вони виводили бюджетні кошти через підконтрольні компанії або комунальні підприємства, одне з яких очолював вже згаданий Євген Сокрут.

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!