ГоловнеКриміналНовиниОбласть

“Він має бути знищений”: на Херсонщині депутату, якого замовив голова громади, знову погрожують фізичною розправою

Подія, яка сколихнула Херсонщину – затримання очільника Мирненської громади Андрія Сучка за підозрою в замовленні нападу на депутата та голову акціонерного товариства “Червоний Чабан” Віктора Дзяткевича. 

Нагадаємо, що, за версію слідства, Андрій Сучок пообіцяв за побиття потерпілого з особливою жорстокістю виконавцю нападу 7 тисяч доларів США. Замовник передав першу частину винагороди, що було задокументовано слідчими Служби безпеки України. Далі правоохоронці зімітували напад на Дзяткевича та його дружину в Одеській області. Затримання голови ОТГ відбулося під час передачі другої частини коштів. Наразі Андрій Сучок знаходиться в СІЗО. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. 

Інцидент навколо замовлення головою громади депутата та аграрія викликав реакцію керівництва області. Зокрема, очільник обласної ради Олександр Самойленко заявив, що він шокований діями Сучка

“У цій ситуації шокує те, що людина, яка обрана народом може просто нехтувати життям іншої. Через такі ситуації громада втрачає довіру до влади загалом. Сьогодні, коли всі гілки влади консолідовано щоденно працюють над розбудовою країни, одна людина вирішила, що її бізнес та власний добробут важливіше за здоров’я іншої. Комфорт – це не про 1 день, а щоденна кропітка робота! Життя не коштує 7 тисяч $. Воно – безцінне для кожного. Чекатимемо на офіційні версії слідства”, – написав Самойленко на своїй сторінці в соцмережах. 

Варто зазначити, що СБУ не повідомила подробиці причин конфлікту між Сучком та Дзяткевичем. Відомо лише про “комерційний конфлікт”. Звісно, що всі обставини кримінального провадження стануть відомі під час судового розгляду обвинувального акту відносно голови Мирненської громади. Саме тоді й варто робити висновки. Але деякі жителі ОТГ зробили так звану “групу підтримки” Андрія Сучка, яка не вірить офіційним даним та заявам правоохоронців, вважає, що очільника громади “замовили”. Саме такі тези вони оприлюднюють в соцмережах. Однак, хто і чому “замовив Сучка”, виникає питання.

І одна справа, коли словесні перепалки йдуть в соцмережах. Інша – коли конфлікт переростає в травлю потерпілих. Так, в соціальних мережах “прихильники” Сучка оголосили таку собі мобілізацію. 13 листопада в селі Преображенка, звідки родом голова Мирненської громади, було організовано збір місцевих жителів, на який прибули журналісти одного з центральних телеканалів. Щоправда, учасниками цього імпровізованого мітингу під телекамери стали родичі пана Сучка, які є депутатами та працівниками апарату Мирненської селищної ради, утримання яких обходиться місцевому бюджету в чи не половину всіх коштів громади. Окрім них, на “акцію” зігнали інших так званих “бюджетників”, які слугували масовкою. Останніх затягнули під загрозою звільненням, про що вони нам розповіли на умовах анонімності. 

А те, що відбувалося далі, вже можна розцінити тиском на потерпілих. Зокрема, сестра дружини Сучка та землевпорядник селищної ради Тетяна Курбанова вдалась до погроз фізичною розправою. Пряма мова:

“Я хочу запевнить всіх. Це вже не перша спроба убрать Сучка. Но, чим би суд не закончився, ми дойдем до конца. І ця людина буде просто знищена (Дзяткевич, – ред.). Вона не повинна тут існувати, серед нас”. 

Саме таку заяву зробила чиновниця публічно, під телекамеру. Заяву з погрозами на адресу депутата, якого, за версією слідства, замовив її начальник та родич Андрій Сучок. Важливо підкреслити, замовив не просто побиття, а побиття, яке б призвело до каліцтва та інвалідності. І після цього всього, погрози від родички пана Сучка виглядають вже не просто словами, що сказані в запалі. 

Далі учасники мітингу прийшли під будинок потерпілого – депутата Віктора Дзяткевича, де намагалися вчинити різного роду провокації. Чи дадуть правоохоронці оцінку таким діям “групи підтримки”, покаже час. Але зрозуміло, що ніхто не має права методом таких провокацій та булінгу тиснути на сторону потерпілих і, більше того, погрожувати.

Наразі ж слідство щодо замовлення нападу головою Мирненської ОТГ триває. А “Newtime Херсон” продовжує стежити за справою Андрія Сучка.

ЧИТАЙТЕ НАС У TELEGRAM та Google News
Підписуйтеся на нас у Facebook та Twitter

Теги

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Ви заблокували показ реклами

Будь-ласка, додайте наш сайт до виключень блокувальника реклами. Реклама сприяє створенню якісного контенту нашими авторами. Дякуємо!